FLEXUS.PL Projektowanie stron internetowych, sklepów internetowych, pozycjonowanie oraz systemów internetowych dla firm, instytucji państwowych.

Zadzwoń do nas: tel. +48 600 424 567
email: info@flexus.pl

strony internetowe dla urzędów


Dostosowanie stron Urzędów i Instytucji Państwowych dla osób niepełnosprawnych.

Zajmujemy się dostosowaniem stron internetowych na potrzeby osób niepełnosprawnych w szczególności niewidomych i słabo widzących.

Obowiązek taki pojawił się po wejściu w życie „Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych”.

Co mówi polskie prawo

Zgodnie z wspomnianym Rozporządzeniem, serwisy WWW muszą zostać dostosowane według wytycznych WCAG 2.0 (Web Content Accessibility Guidelines 2.0) na poziomie AA.

Co to jest WCAG
WCAG to w tłumaczeniu na język polski wytyczne dotyczące ułatwień w dostępie do treści publikowanych w Internecie. Dokument te podpowiada jak budować serwisy dostępne dla każdego, w tym osób niepełnosprawnych. Mówi także w jaki sposób tworzyć dostępne treści. Wytyczne te są normą prawną wymaganą w kilkudziesięciu krajach.

Łącznie ze szczegółowymi podpowiedziami, wytyczne te stanowią dość obszerny materiał do lektury. Dla ogólnej orientacji, na czym polega dostępność według WCAG, zachęcamy do zapoznania się z artykułem „WCAG 2.0 w skrócie – 25 najważniejszych zasad”, a także polecamy oficjalne tłumaczenie wytycznych WCAG 2.0 na język polski.

Jak możemy pomóc

Napisz do nas na info@flexus.pl lub zadzwoń 600 424 567 - przedstawimy ofertę przebudowy serwisu tak aby stał się przyjazny dla osób niepełnosprawnych.

strony internetowe dla urzędów


FLEXUS.PL Łukasz Błażyczek
ul. Szpitalna 6 / obok Urzędu Miasta Maków Podhalański 
34-220 Maków Podhalański 

tel. 600 424 567, email: info@flexus.pl