Dostosowanie stron Urzędów i Instytucji Państwowych dla osób niepełnosprawnych.

Zajmujemy się dostosowaniem stron internetowych na potrzeby osób niepełnosprawnych w szczególności niewidomych i słabo widzących. Przykładem strony która została dostosowana dla osób niepełnosprawnych jest PCPR Sucha Beskidzka. Strona ta przeszła testy przez: Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, poniżej wynik audytu.

Likwidacja wszystkich barier w serwisie jest dużym osiągnięciem! Obecnie serwis jest wyraźnie przyjaźniejszy dla użytkowników, nawet tych, którzy nie mają żadnych niepełnosprawności. 

Ostatni dzwonek na wdrożenie dostępności

Już tylko rok został instytucjom publicznym na dostosowanie serwisów internetowych do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Obowiązek taki pojawił się po wejściu w życie „Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych”.

Co mówi polskie prawo
Zgodnie z wspomnianym Rozporządzeniem, serwisy WWW muszą zostać dostosowane według wytycznych WCAG 2.0 (Web Content Accessibility Guidelines 2.0) na poziomie AA.

Jeszcze przez czerwcem 2015 r., czyli ostatecznym terminem na wdrożenia zmian, każda wprowadzana zmiana w dotychczasowych serwisach musi już uwzględniać zasady dostępności.

Co to jest WCAG
WCAG to w tłumaczeniu na język polski wytyczne dotyczące ułatwień w dostępie do treści publikowanych w Internecie. Dokument te podpowiada jak budować serwisy dostępne dla każdego, w tym osób niepełnosprawnych. Mówi także w jaki sposób tworzyć dostępne treści. Wytyczne te są normą prawną wymaganą w kilkudziesięciu krajach.

Łącznie ze szczegółowymi podpowiedziami, wytyczne te stanowią dość obszerny materiał do lektury. Dla ogólnej orientacji, na czym polega dostępność według WCAG, zachęcamy do zapoznania się z artykułem „WCAG 2.0 w skrócie – 25 najważniejszych zasad”, a także polecamy oficjalne tłumaczenie wytycznych WCAG 2.0 na język polski.

Jak możemy pomóc
Napisz do nas na info@flexus.pl lub zadzwoń 600 424 567 - przedstawimy ofertę przebudowy serwisu tak aby stał się przyjazny dla osób niepełnosprawnych.

Dostosowanie stron do potrzeb osób niepełnosprawnych Maków Podhalański, Sucha Beskidzka, Jordanów, Zawoja, Stryszawa, Budzów, Powiat Suski, Wadowice, Kalwaria, Powiad Myślenicki.

FLEXUS.PL Łukasz Błażyczek
ul. Szpitalna 6 / obok Urzędu Miasta Maków Podhalański
34-220 Maków Podhalański

tel. 600 424 567, email: info@flexus.pl